Gdzie wykorzystuje się szklane ściany?

Coraz częściej w aranżacji wnętrz stawia się na minimalizm i nowoczesność. W takich sytuacjach, warto zamontować szklane ściany działowe, które pozwolą na wyodrębnienie konkretnych stref w biurach, mieszkaniach oraz budynkach publicznych, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia przestronności.

Ściany ze szkła sprawdzą się w biurowcach i loftach

Miejscami, w których szczególnie sprawdzą się szklane ściany, są pomieszczenia biurowe. Zastosowanie transparentnych płaszczyzn, pozwoli na swobodny przepływ światła i zapewni skuteczną izolację akustyczną, zwiększającą komfort pracy. Warto je zastosować w przypadku pomieszczeń konferencyjnych, kuchni pracowniczych lub stref wypoczynkowych.

Ściany te sprawdzą się zarówno w przestrzeniach biurowych, typu „open-space”, jak również we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym, takich jak lofty. Szkło świetnie pasuje także w miejscach zaaranżowanych w stylu vintage. Niezależnie od typu pomieszczenia, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty ścian szklanych w Warszawie, które mogą zostać wykonane na indywidualne zamówienie.

Postaw na oryginalny wystrój domu lub mieszkania

Szklane ściany będą także stanowić doskonałe rozwiązanie w przypadku budynków użyteczności publicznej, takich jak banki, placówki medyczne lub urzędy. Wszędzie tam, gdzie przebywa, lub oczekuje na przyjęcie, dużo ludzi, warto postawić ścianki działowe, które zapewnią wrażenie prywatności i komfortu w trakcie rozmowy z klientami.

Warto pamiętać, że ściany ze szkła można zastosować także w domach i mieszkaniach. Subtelnie podzielą przestrzeń, a przy okazji, mogą być unikatową ozdobą. Sprawdzą się w przypadku podzielenia dużego pokoju na mniejsze strefy, oddzielenia aneksu kuchennego od salonu lub wydzielenia tzw. wiatrołapu w korytarzu.

Copyright (c) Wallsdesign 2023

Strona naturalnie wspierana przez Lemon Concept